Laminátové plovoucí podlahy
Basic Plus

Tento typ podlahy má zátěžovou třídu 31 a je proto maximálně vhodný pro domácí podmínky provozu a to dokonce i tam, kde je provoz v domácnosti charakteristický s větším zatížením podlahy. Pro komerční použití, kde se obvykle počítá s mnohem větším provozem než v soukromých bytech, se tento typ laminátu instaluje do prostor s menší provozní zátěží.

 

Protože je laminátová plovoucí podlaha Basic Plus vyrobena jako antistatický produkt, je vhodná do míst, kde by výboj statické elektřiny mohl způsobit nějaké škody. Jsou vhodné například do opravny počítačů a elektroniky citlivé na statickou elektřinu. Při privátním použití je vhodná do bytů, jejíž majitelé jsou na tento jev více citliví.

 

Laminátová podlaha Basic Plus se snadno udržuje, přitom je odolná na ulpívání nečistot. Je rezistentní na množení bakterií, z toho důvodu je vhodná do prostor s vyššími hygienickými požadavky. Příkladem jsou jídelny, dětské pokoje atd.

Podlaha je schopna si trvale udržet svoji barvu i vzor, je odolná proti slunečnímu záření, které u přírodních podlah způsobuje vybělení ploch třeba u oken, světlíků a podobně.

 

Způsob výroby jádrové desky je nastaven na vysokou ochranu proti působení vlhkosti a vlhkostí vyvolané negativní jevy jako je bobtnání a zvlnění plovoucí podlahy, která u jiných podlah s menší odolností na působení vody může vzniknout i po menších nehodách jako je například převrhnutí kbelíku s vodou.

 

Třída 31 se vyznačuje vysokou tvrdostí proti působení například pojezdových koleček u nábytku, písku, nečistot na botách, je odolná proti chození v botách s jehlovými podpatky a dalším negativním vlivům ohrožujícím dekor, strukturu a celistvost povrchu.

 

V neposlední řadě je třeba jmenovat snadnost pokládky, která umožňuje instalaci podlahy i méně zkušenému kutilovi. Díky patentovanému zámkovému spoji JustClick je úspěšné položení podlahy snadné téměř pro každého uživatele.